Пародонтологія

Неприємний запах з рота все частіше заважає Вашому нормальному життю?  Ви почали помічати сліди крові на зубній щітці, їжі? Все це достовірні сигнали того, що варто терміново відвідати стоматолога!  Неприємні симптоми необхідно усунути якомога швидше, аби попередити прогресування захворювання і наступну втрату зубів.

Пародонтит- це захворювання всієї зубо - щелепної системи, що характеризуються розвитком гострого чи хронічного процесу, руйнуванням тканин пародонту і атрофією кісткової тканини альвеол (утворюється пародонтальна кишеня- знижується рівень кістки аж до повного випадіння зуба).

Пародонтит може бути і причиною, і наслідком деяких загальних хвороб. Місцевою причиною може стати будь-яке перевантаження тканин пародонту ( неправильно встановлена пломба, порушений прикус, перевантаження зубів ортопедичною конструкцією і т.ін). Серед загальних причин найчастіше виділяють ендокринні хвороби, авітамінози, атеросклеротичні зміни судин, гормональні зміни ( в тому числі у вагітних).

Перш ніж проводити лікування лікар здійснює низку необхідних аналізів, щоб визначити можливу загальну причину виникнення захворювання та усунути її. Це і загальний аналіз крові, аналіз крові на цукор, ортопантомограма, бактеріологічні обстеження та багато інших, які повинен призначити тільки Ваш лікар.

Після  отримання результатів аналізів лікар переходить до індивідуального плану лікування. Звісно, існують загальні рекомендації для всіх пацієнтів, що допоможуть зберегти здоровий пародонт та попередити прогресування хвороби. Серед них:

  • відмова від шкідливих звичок (особливо від куріння), які прискорюють процес руйнування пародонту;
  • регулярне чищення зубів, правильна техніка виконання чистки (навчити якій може лише лікар чи гігієніст) ;
  • підтримання гігієни ротової порожнини після прийому їжі за допомогою спеціальних засобів ;
  • регулярне відвідування стоматологічного кабінету (визначається окремо для кожного пацієнта, залежно від клінічного випадку);
  • раціональне харчування, загартовування організму тощо.

Важливо відмітити, що м' який зубний наліт не завжди викличе карієс, але завжди- гінгівіт (запалення ясен), що, з часом, може призвести до пародонтиту. Тому вчасно проведені огляд і гігієнічна чистка здатні підтримати здоровий стан  Ваших ясен і зубів.

Іноді хвороба розвивається практично безсимптомно і лише лікар здатен вчасно помітити її.  Крімо того, пародонтит може бути різним, за ступенем складності. Тому вибір лікувальної тактики можливий лише за участю професіонала. 

Лікування цієї хвороби є комплексним. Крім безпосередньо професійної чистки, кюретажу кишень, іноді просто необхідно проводити хірургічну, ортодонтичну, ортопедичну корекцію прикусу.
Будь-яка проблема має кілька способів рішення. Тож, якщо у Вас виникла проблема запалених ясен, ми підберемо ті самі способи її рішення та застосуємо їх у боротьбі із захворюванням. Не зволікайте, піклуйтесь про Ваше здоров’я, адже це справжній дар, який можна легко втратити!