Ортодонтія

   shutterstock_232683259Посмішка не коштує грошей, але багато дає. Вона збагачує тих, хто її отримує, не роблячи при цьому бідними тих, хто її дарує. Вона триває всього мить, а в пам’яті іноді залишається назавжди. 

Анатомія посмішки

Хто такий лікар-ортодонт і що таке ортодонтія у сучасному розумінні? 

   Все частіше ми чуємо про таку незрозумілу спеціалізацію в стоматології як ортодонтія. Отже, давайте одразу визначимось з поняттями. Ортодонт - це Ваш особистий архітектор гарної посмішки. Ортодонтія - напрям в стоматології, що дозволяє пацієнту отримати не просто рівні і гарні зуби, а й сформувати функціонально-ефективний зубощелепний апарат. Ортодонтія абсоютно не обмежена у віковому аспекті, різниця лише у підході. Якщо говорити про вікову категорію до 12-13 років, то це модифікація росту, створення лікарем умов для нормального розвитку, а пізніше ортодонт займається корекцією сформованого прикусу. Ще 10 років тому лікування дорослих було в ортодонтії досить нечастим явищем. Але сьогодні дедалі більше уваги звертається на здоров’я і естетичний зовнішній вигляд, який впливає на психологічну сферу життя сучасної людини.

З чого все починається?

   Для того, щоб досягнути поставленої мети і максимального результату, потрібно чітко визначитись з початковою ситуацією, що дозволяє зробити якісна діагностика з використанням сучасних технологій, а саме : рентгенологічна діагностика, отримання діагностичних моделей і внутрішньоротових знімків, ретельний збір даних про здоров’я пацієнта, для розуміння природи порушення, що виникло. Тільки після цього можна індивідуально скласти план лікування і його варіації.        Інноваційні ортодонтичні технології надають низку різноманітних систем для вирівнювання зубів та виправлення прикусу, як знімних (пластинки і капи), так і незнімних - всім відомі брекети.

Про цінність безцінного

   Потрібно чітко розуміти, що Ви платите не за брекети чи апарати, які всього лише є інструментом в руках лікаря, а за результат. В цілому, робота лікаря-ортодонта заключається в тому, щоб виправити патологію, що являє собою компенсуючу реакцію організма на порушення у розвитку. Для того, щоб втручатись в творіння природи, потрібно знати норму, розуміти механізм розвитку і формування, враховувати причини і планувати лікування в залежності від бажаного результату.    Бувають різні початкові ситуації, немає схожих випадків, так як кожен пацієнт особливий, тому важко говорити про єдині протоколи, терміни та ціни.

Що таке брекети?

   Брекети – це замки, які фіксуються безпосередньо на поверхню зуба за допомогою ортодонтичного клею. Брекет має паз, в якому лежить ортодонтична дуга правильної форми. Разом з дугою брекети створюють систему.  Протидія цієї дуги  брекетах на викривлених зубах - це і є та сила, яка повільно, але неминуче вирівнює зуби та зубний ряд. За рахунок повільного зміщення, процес вирівнювання практично безболісний, всупереч уявленням, що склались про ортодонтичне лікування. Тут головне - терпіння, в основному на початковому та завершальному етапах.

Психологічні аспекти брекетів

  І, хоча сьогодні  неможливо когось здивувати або налякати брекетами, все ж багато з нас використовують неестетичність системи, як довід проти її застосування у лікуванні патології прикусу.  Для таких пацієнтів була створена спеціальна серія, що має дуже охайний зовнішній вигляд, особливо естетичні сапфірові або керамічні брекети, або ж лінгвальні, які фіксуються зі сторони язика. Як вже зазначалось, виправлення зубів - довгий процес від одного до двох років, але при жорсткому дотриманні правил і рекомендацій Вашого лікаря, результат не змусить на себе чекати. У клініці використовують виключно офіційну продукцію кращих світових виробників. Процес лікування повинен контролюватись, тому пацієнту потрібно відвідувати ортодонта не рідше, ніж раз в місяць. Після завершення активної фази лікування в ротовій порожнині встановлюються ретенційні апарати, які сприяють збереженню отриманого результату і попереджують рецидив. Політика клініки передбачає комплексний підхід до виправлення прикусу, тому наші ортодонти тісно співпрацюють зі своїми колегами - пародонтологами, ортопедами та хірургами-імплантологами. Спільна робота забезпечує реабілітацію прикуса і досягнення чудових результатів!

Статтю підготувала лікар-стоматолог Красотіна О.С.