Чим паління шкодить Вашим зубам?
Звичайно, Ви не раз чули, що паління і жування тютюнових виробів має серйозний вплив на здоров'я ротової порожнини. Але що насправді приховує ця шкідлива звичка?
1. Жовті плями
Добре відомо, що паління призводить до появи жовтих плям на зубах. Причина цього - залишки нікотину та смоли, що є в тютюнових виробах. Такі зуби набагато важче відбілити, оскільки плями можуть розташовуватися достатньо глибоко в тканинах зуба. До того ж, важливо розуміти, що емаль зубів, які піддавалися тривалому впливу різних хімічних речовин, що є в тютюнових виробах, втрачає свій захисний шар і стає вразливою.Саме тому вона глибоко пропускає плями.
2.Псування зубів
Оскільки хімічні речовини, що є в цигарках послаблюють емаль, зуби стають більш чутливими до впливу бактерій, кислот та інших руйнівних речовин. При відсутності захисного шару, ці речовини "з'їдають" зуб, що може призвести до його руйнування аж до кореня. Процес руйнування зуба супроводжується розвитком інфекції в ротовій порожнині. Для боротьби з нею потрібен кисень. Але саме через недолік кисню, який викликає паління, організм не здатен повноцінно боротися. Це тягне за собою наступну проблему- захворювання ясен.
3. Захворювання ясен
Зниження рівня кисню в крові призводить до ослаблення імунної системи і ротова порожнина стає різко вразливою до дії шкідливих бактерій.Вони руйнують прикріплення ясен до зуба, а, пізніше, і кісткову тканину, що тягне за собою випадіння самого зуба.
4.Чутливість зубів
Зуби курців часто мають підвищену чутливість до гарячого і холодного. Люди, з гіперестезією (підвищеною чутливістю) добре знають, який це болісний симптом. Особливо, коли хочеться поласувати улюбленим морозивом чи гарячим напоєм.
5. Рак ротової порожнини
Тютюнові вироби, такі як сигарети, трубки, жувальний тютюн та ін. є канцерогенами. Хімічні речовини, знайдені в цих продуктах були названі в числі основних причин розвитку багатьох видів раку, включаючи рак порожнини рота. Існує більше 7000 хімічних речовин, виявлених в тютюновому димі, в тому числі понад 70 з них, викликають рак. Рак ротової порожнини особливо небезпечний тим, що на початкових стадіях він протікає майже безсимптомно і може бути непоміченим. Більше 75% людей у віці старше 50 років, які мали рак ротової порожнини були курцями. Рак ротової порожнини може приймати різні форми, включаючи незрозумілі шишки, кровотечу, набряк, оніміння, біль і утруднене ковтання.
Зараз на ринку існує багато засобів, що обіцяють позбавити Вас від неприємних побічних дій тютюнових виробів. Але жодні з них не допоможуть Вам знову відновити емаль, попередити випадіння зуба, і відновити здоров'я ротової порожнини.
Єдиний, насправді ефективний спосіб - відмова від паління.
Адже Ви значно сильніші за цю шкідливу звичку!