Як правило, у пацієнтів завжди виникає низка питань, коли вони чують про професійну чистку зубів у стоматолога : “Як стоматолог проводить цю процедуру?”, “Як часто можна проводити такі чистки?”, “Як з’являється цей зубний камінь? Що це?” і, звісно ж, “А це боляче?”
Для підтримання гігієни ротової порожнини у домашніх умовах рекомендовано чистити зуби 2 рази на день (вранці та ввечері). Але іноді цього недостатньо. По-перше, не всі вміють правильно чистити зуби за допомогою зубної щітки та пасти, по-друге, не завжди вистачає часу та терпіння чистити зуби регулярно, по-третє, на колір зубів впливає не тільки неправильне чищення, їжа та напої, а й шкідливі звички, такі, як паління.
Що ж таке зубний камінь?
З професійної точки зору розрізняють два види зубного нальоту : м’який та твердий. М’який зубний наліт - це шар бактерій, який утворюється щодня. Твердий – це солі кальцію з секрету слинних залоз. При недостатньо ретельній щоденній чистці м'який і твердий наліт утворюють середовище для життя та розмноження мікроорганізмів, які в процесі життєдіяльності виділяють кислоти, що безпосередньо викликають демінералізацію, а згодом і карієс зуба. Крім того гострі краї каміння призводять до постійного травмування ясеневого краю зубною щіткою і, як наслідок, з часом виникають більш серйозні проблеми, такі, як пародонтит або втрата зубів.
Аби уникнути цього, ми пропонуємо Вам професійну чистку зубів.
З яких етапів складається дана процедура?
1. Діагностика
Лікар-парадонтолог проводить огляд ротової порожнини для оцінки стану м'яких та твердих тканин пародонту, визначає обсяг роботи і метод видалення зубного каменю, а також виявлення інших проблем, які потребують лікарського втручання;
2. Видалення зубного каменю
Ми використовуємо сучасне обладнання, а саме ультразвуковий скейлер. Тобто, проводиться ультразвукова чистка. Дана технологія забезпечує високоякісне, безболісне та швидке видалення зубного нальоту без будь-якого дискомфорту для пацієнта;
3. Зняття м’якого зубного нальоту та полірування зубів
На даному етапі застосовується піскоструменева технологія очистки зубів. При проведенні даної чистки знімається не тільки м’який зубний наліт, а й прибирається пігментація, спричинена кавою, алкогольними напоями, цигарками, соками тощо. Апарат подає струмінь суміші гідроксиапатиту кальцію та води та стисненого повітря під тиском, що дозволяє мікрочасткам потрапляти у важкодоступні ділянки та видаляти наліт. У якості додаткового полірувального засобу лікар може застосувати гліцин. Використання даного засобу лікар визначає самостійно, тобто для кожного пацієнта - індивідуально.
4. Нанесення фторвмісного покриття
За потребою призначається курс протизапальної терапії для ясен. Термін лікування, методика визначаються і узгоджуються з пацієнтом.
Переваги професійної чистки :
- процедура швидка і займає приблизно 40-60 хвилин;
- процедура практично безболісна;
- процедуру можна і навіть потрібно проводити не рідше, ніж 1 раз в півроку (або частіше/рідше за рекомендацією Вашого стоматолога).
Після проведення процедури лікар-стоматолог дає рекомендації з приводу подальшого догляду за зубами.