Карієс - захворювання емалі та дентину, що супроводжується зміною кольору зуба на більш темний, руйнуванням структури зуба та утворенням отвору у зубі (у більш тяжких випадках). Таке захворювання викликане несвоєчасним зняттям того самого м’якого нальоту, що утворюється як шар бактерій. Саме тому дуже важливо щодня чистити зуби 2 рази на день.
Карієс - дуже розповсюджене захворювання. За статистикою, більше 95% дорослих мають запломбовані зуби. Причина розвитку карієсу - дія патогенних мікроорганізмів ( шкідливих бактерій), що, виділяючи кислоти, руйнують тверді тканини зуба. Але бактеріям потрібне сприятливе середовище, а саме - недостатня гігієна ротової порожнини, неправильне харчування ( споживання великої кількості простих вуглеводів: солодощів тощо), генетична схильність, фізіологічні особливості організму, шкідливі звички, деякі хронічні захворювання, неправильний прийом медичних препаратів, які порушують мікрофлору порожнини рота.
Розрізняють чотири стадії карієсу: каріозна пляма, поверхневий, середній та глибокий карієс.
Карієс на стадії плями протікає непомітно для пацієнта і є безболісним. Завдяки вчасній діагностиці шанси на повне відновлення твердих тканин зуба значно зростають.
Лікування поверхневого, середнього і глибокого карієсу є необхідним, оскільки дозволяє попередити ускладнення, що можуть бути причиною втрати зуба.
Отже, як проходить лікування карієсу? Спочатку лікар визначає стадію захворювання і тактику його подолання. Уражена частина зуба обробляється спеціальними хімічними розчинами, пломбується найсучаснішими матеріалами.
В нашій клініці використовується малоінвазивний метод лікування карієсу, клиновидних дефектів та герметизації фіссур за допомогою апарату Sandman. Ця інноваційна методика дозволяє видалити уражені тканини зуба, практично не пошкоджуючи здорові. Процедура є безболісною: видалення карієсу здійснюється за допомогою струменю спеціального алюмінієвого порошку під тиском. Такий вид лікування використовується як для дорослих, так і для наших маленьких пацієнтів.
Для пломбування використовуються новітні стоматологічні матеріали. Залежно від конкретної клінічної ситуації лікар може використовувати пломби з фотополімеру, склоіномерного цементу чи керамічні вкладки.
Розрізняють також постійні та тимчасові пломби. Постійні зазвичай ставляться тоді, коли симптоми карієсу видалені та залишився лише отвір, який потрібно запломбувати. Тимчасові пломби ставляться не більше, ніж на місяць та лише у випадках, коли необхідно продовжити лікування зуба, а також на дитячі молочні зуби.
Окремою процедурою вважають лікування кореневих каналів. Їх пломбування має ряд складностей, оскільки кожен зуб може може мати як один канал, так декілька, і їх усі потрібно запломбувати. Сучасні технології дозволяють зробити лікування кореневих каналів практично безболісним. Етапи лікування кореневих етапів: видалення карієсу на зубі, видалення пульпи коронковоъ частини зуба та в каналах, механічна обробка каналів у довжину (прохід по каналу в довжину до вершини кореня та розширення діаметру канала для правильного пломбування) та останній етап - безпосередньо пломбування кореневих каналів.